yaşanabilecek çok güzel mahalleler var

bir ilçe adı yazmak yanıltıcı olur. adı kadıköy, ama Kadıköy nerede? fikirtepe de Kadıköy suadiye de kadıköy.Üsküdar’ın neresinde? salacak da üsküdar, salamız da üsküdar… bu nedenle, her ilçenin birbirinden farklı mahalleleri vardır.

ama genel olarak kadıköy-tuzla hattında yaşanabilecek çok güzel mahalleler var. tabii ki, özellikle kıyı kısmı depremler açısından korkutmuyor.
beykoz ve üsküdar gibi Boğaz hattı boyunca İlçelerde de lüks bir ev, konak, Villa ya da gerçekten iyi bir gelir var, ne yazık ki çok iyi bir yer yok.Beykoz diyor ki, gözlemlerimi şu şekilde iletmeme izin verin;

– bir el, bir el, bir el. (bu mükemmel, bilen biri biliyor !)
– ormanlar, kasırgalar, büyük parklar, küçük çocuk parkları boldur.
– gidebileceğiniz ve ziyaret edebileceğiniz, kamp yapabileceğiniz, doğa yapabileceğiniz köyler var.
– mahallede ve sokaklarda hala Yeşil ağaçlar var.
– denize yakın olmak mümkün. (doğrudan plaja yürüyebilir veya kısa bir minibüs / otobüse binebilirsiniz)
– Avrupa Yakası kadar kalabalık değil.
– Suriye, Çin, Filipinli gibi ulusların nüfusu neredeyse yok.
– müteahhitler henüz tam olarak kırmadı.
– genel nüfus Karadeniz halkından oluşmaktadır. sinir problemleri ve genellikle başarısız öfke kontrolleri dışında iyi insanlar bile. (biz bile iyi insanlarız…)
– komşuluk ilişkileri hala genel olarak ölmedi. özellikle gecekondu denilen müstakil evlerin bulunduğu sokaklar delidir, oyun oynayan çocukları görebilirsiniz.. (bu çok önemli, arkadaşlar.. maltepe-esenkent). dünyanın hiçbir yerinde her şeye çok yakın değil, ama her şeyden uzak ve sessiz. 4 Alışveriş Merkezi ayaklarınızın altında. Plaja 2 adımda inebilir, kısa sürede metro veya E5’ten herhangi bir ulaşım aracıyla herhangi bir yere gidebilirsiniz. sakin olmak istiyorsanız, günde 24 saat huzur ve sessizlik içinde geçirebilirsiniz. Esenkent Mahallesi gizli bir cennet gibidir. öyle ki, Dudullu’daki bir ucube mahhalesi bile onu daha sonra aradı. İstanbul’da 3 esenkent var. Bu Maltepe en iyi.
iç kardeşim. içeride, net. Bostancı plaja yürüme mesafesinde, en azından benim için. Arabamı almak istemiyorsam, sandalyeme geri dönüp 20 dakika yürüyüp aşağı inebilirim. toplu taşıma durumunda hemen hemen her yerde merkezi bir konumda. Ben de halkını seviyorum. iyi bir bölgede. ancak her Gülün bir dikeni vardır, çünkü bu bir otomobil Sanayi bölgesidir, egzozu hesaba katmadan gece ve gündüz seyahat eden her türlü marka ve modele binen araç sahipleri vardır.
Doğdum ve büyüdüm, Avrupa yakasında yaşadım. evlendikten sonra, her zaman merakla baktığım Anadolu yakasına taşındım, ama derinlerde istedim. 7 yıl oldu. Bostancı’dan önce ne gördüğümü söyleyeyim.;

1-boş at bu yaka üzerinde çok fazla sürekli yapı var.
2-E5 altı, yukarıdakilerden daha yaşanabilir ve insanların yaşadığı alanlarda refah seviyesi daha iyidir.
3-genel olarak daha az savaş gürültüsü
4-Plajlar daha uygun
5-Suriyeli göçmen vatandaşlar nüfus olarak daha az
6-Maltepe-Bostancı-Göztepe arasında sürekli trafik var
7-yolların ve ulaşım araçlarının konumu nispeten daha düzenlidir.
8. Orta gelirli bir Kartalla oturursam, bir Kartalı tercih ederim. çünkü henüz kalabalık değil. maltepe, Bostancı, hem alt hem de üst çok kalabalık.
9-merkez de dahil olmak üzere Pendik henüz insani gelişimini tamamlamamıştır. yeterince yaşlı ve meraklı olmayanlar varsa, o dönemin punk gençleri hala var. Merkez kuyumcu Cenneti.
10-nefes almak için bol miktarda orman.- modaya uygun evler eskidir. inanılmaz bir park sorunu var. Fenerbahçe maç günü otomobille çıkamaz. doğru esnaf yok, her Dukkan bir kafes haline geldi. mahalle ruhu yok.
– kuzguncuk / cengelköy. kıyı bölgeleri turistik bölgelerdir, ancak mahalleler muhafazakardır. yalnız değilsen, geçersin.
– uskumru ekonomik olarak en iyi seçimdir. Yani, aslında, çok fazla bok yok, ama her yerde kolay toplu taşıma, vapur, motorlarda önemli bir artış var.
– kosuyolu / Acıbadem evleri çok eskidir.
– Ataşehir bir banliyö, kaale’yi bile almıyorum.
– Fenerbahçe şu anda Türkiye’nin En Güzel mahallesidir. kesinlikle canlı.
– Göztepe Göztepe (minibüs yolu ve sahil) şu anda iyi, ancak Göztepe metrosunun inşaatı bittiğinde tadı kaybolacak.
– suadiye’nin çok fazla turistik mahalle başı yok.
– bostanji önümüzde. belki çocuklu aileler için

About admin

Check Also

bir apartmanda yaşamasının kötü olmadığı

Şu an bu görevdeyim. çalışmalarım nedeniyle 1-2 yıl içinde İstanbul’a yerleşmeyi planlıyorum. kısmi sorumluluk. Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir