vatanını en çok seven ve görevini en iyi yapan kişi

bu mesajdaki destekleri için diğer yazarlarınıza teşekkür ederiz. Benimle olduğun için mutluyum. Elimden geldiğince cevap vermeye çalışıyorum. birçok yazar, yurtdışında doktor olmamı ya da yol yakın olduğunda başka bir mesleğe geçmemi önerdi. Cevap vermek istedim.

Ülkemi seviyorum. Atatürk ” vatanını en çok seven ve görevini en iyi yapan kişidir.”Sözüne dayanarak, işimi mümkün olan en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Biliyorum ve hatalar olduğunu biliyorum, hatalar. Atalarımdan miras aldığım ve gelecek nesillere Emanet ettiğim ülkemi terk etmek istemiyorum. Torunlarımın güzel bir ülkede yaşamasını ve yaşadığımız sorunları yaşamamasını istiyorum. tek yapabileceğim doğru kişi olmak ve işimi doğru yapmaya çalışmak. tek söyleyebileceğim, sorunun tek nedeni olduğu.

Doktor mesleğinin sorunların kökü olduğunu sanmıyorum. sorun yaşadığımız koşullar ve bu koşullar insanları her meslekten, her sosyoekonomik gruptan zorlar. Bu sorunların üstesinden Gelmezsem, başka bir meslekte mutlu olacağıma ve bunları düzgün bir şekilde yerine getirebileceğime inanmıyorum.hak ettiğim bir bok parçası. Mesleğimi yazmak istemiyorum, ama doktor kardeşim, eğer gün boyunca yaşadıklarımı yaşarsanız, işinize daha fazla bağlı olduğunuzdan emin olun ve işime günde 10 curdua alarak devam ediyorum. İşinize odaklanmanızı, biraz kaygısız olmanızı, işten sonra rahatlamak için birkaç içki içmenizi öneririm.
düzenleme: babası bir polis memuru ve £ 7,200 maaş alır. 27 yaşında bir oğlu var, ortalama 30 yaşında bir polis. mesleğe yeni başlayan bir doktorun ve 30 yaşındaki bir polisin aynı maaşı alması neden ironik ? Eğer 10 yıl içinde çok iyi bir doktor olursa, o parayı bir günde kazanabilir, ama eğer babası 30 yıl boyunca sokakta bir Katili kovalarsa, eğer şanslıysa, şehit değilse, yine de maaş alacak!

2 Sürekli gelen mesajlar. düzenleme: demek istediğim, her meslekte, maaşlar tabandan başlar ve kendinizi geliştirip kanıtladığınızda artar. bugün 4000 $ ‘lık bir maaş alan bir yazılım mühendisi de 3.000 £’ dan başlıyor;) hiç kimse ölçeğin en üstünde çalışmaya başlamıyor.

son düzenleme: ben bir programcıyım, doktorlara karşı bir nefretim yok. eğer tekrar tekrar dünyaya gelirsem, yazılım endüstrisinde tekrar çalışırsam, asgari ücreti alırsam, bunu yapıyorum çünkü yaptığım şeyi sevgi ve saygıyla yapıyorum.

doktorlara olan inancımızı kaybettik.

egonuzdan, duygusal istismarınızdan bıktık, senin yüzünden, yıllardır hastaneye gitmedim.

okulda sadece doktorlar var mı? mühendisler bu ülkede bir kahve dükkanından mezun mu?

ne bekliyorsunuz, doktor olur olmaz 30-40 bin lira maaş almalısınız ? bugün mühendisler asgari ücretli iş bulamıyor, öğretmenler yıllarca atanamıyor.

ülkedeki mühendisler asgari ücretle iş bulamıyor işsizlik %30, Bu yüzden her üç kişiden biri işsiz. çiftçi bankanın önünde kendini yakmaya çalışır.

27 yaşındasın ve 7.000 bin lira maaş almaktan şikayet ediyorsun. neden babanın mesleğini küçümsüyorsun, kaç yıldır bu maaşı almak için suçlarla uğraşıyor? ?

ülkede her yıl kaç kişinin öldürüldüğünü biliyor musun?

hayır, en kötüsü, eğer bir kaza geçirirsek, hastalanırsak, hayatlarımız bu tiplere Emanet edilir!beni doktor olmaya zorladılar, neyse ki değildim. arkadaşlardan daha fazla kazanıyorum ve çok daha iyi bir saat düzeninde çalışıyorum. idealist olmadığınız sürece doktor olmak çok iyi bir meslek değildir.

Bana çok şey soruldu: ben bir bilgisayar mühendisiyim.olanların üstesinden gelmenin tek bir yolu var: bu mesleği yapanların birlikte hareket etmeleri ve tek bir ses haline gelmeleri. konuştuğum her arkadaş, binlerce ah duyuyorum, ama çalışma hakkımızı aramak söz konusu olduğunda, bazı nedenlerden dolayı, yeterli sayı mevcut değil. bu devam ettiği sürece, çözülmeyecek. ona hak Verilmiyor, götürülüyor. önce biz öğreneceğiz.
Bizden daha fazla örgütsel hak aramak ve istemek söz konusu olduğunda, bu konuda diğer öğretmenleri gerçekten takdir ediyorum.

About admin

Check Also

saygın insanlara faydalı olabileceğim

yıllardır okuduğumdan beri oku. Akranlarım seyahat ederken ilkokulda, lisede, kolejde oturdum ve çalıştım. OKs ygs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir