üniversite sınav puanlarını tıp fakültesine yazıyorum

doktor olmak çok zor bir meslektir. kimse inkar edemez, ama bence bu mesleği seçmeden önce bunu düşünmelisin. ne yazık ki, halkımızın büyük çoğunluğu cahil ve doktorlar hasta durumlarda bu cahil insanlar ve cahil insanlarla uğraşmak zorunda…
Bir çok mühendis tanıyorum, üniversite sınav puanlarını tıp fakültesine yazıyorum ve ” Hayır, asla doktor olamam.”bu nedenle, önceden tahmin etmek ve buna göre bir meslek seçmek en iyisidir. bütün bu yılları doktor olmaya çalışan binlerce insanın ve doktorlardan çok nefret eden insanların durumunu gördüğünde üzülüyor.
son olarak, herkesin birbirinden çok nefret ettiği bir ülkede hiçbir bok olmayacağını söyleyerek makalemi bitirmek istiyorum.Sivas’ın bir ilçesinde 2019 yılında 5.800 tl maaşla başladım. Biliyorum, şikayet etme, ilaç alıyorsun vb. söylemediler., ama £ 5800 benim için gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu. her neyse, öyle olmadığını söyledim, spesiyaliteye gitmem gerekiyor. her neyse, Tusa’ya girdim ve Ortopedi yaptım, ama sonra hatırlıyorum, nöbetler 40 saat sürüyor. ertesi gün tekrar yatamazsın, sabah 5.30’da kalkıyorsun, işe geç geliyorsun, eve gidiyorsun, tekrar uyuyorsun, sabah 5.30’da kalkıyorsun, işe başlıyorsun ve ertesi gün saat 10’da dışarı çıkıyorsun. yani bir ay 720 saattir ve hastanede uyumadan yaklaşık 500 saat geçirirsiniz ve mobbing, öğretmenlerden, yaşlılardan küfür alırsınız. her neyse, bunun böyle olmayacağını söyledim, birini mahvedeceğim ve başım belaya girecek ve şimdi tus’ta çalışan biri olarak istifa edeceğim ve tekrar söyleyeceğim. Yemek pişmanım. Keşke boğaziçi iktisadi teşebbüsleri gibi daha mutlu olabileceğim bölümleri seçseydim.
Kısacası, ülkede doktorları, öğretmenleri, mühendisleri itibarsızlaştırmak ve ezmek için organize bir politika izlenmektedir. bunun nedeni, yıllar önce kabul edildiği gibi, okuma oranı arttıkça oylama oranlarının düşmesidir. bu nedenle, bu ülkenin parlak yüzlerini vatanlarını terk etmeye zorluyorlar. fakat bu ülke cehalete değil, ışığa Emanet edildi.

işimizin parasını ödedik ve şimdi hayatlarımızı korumaya çalışıyoruz. ve hemen hemen hepsi idealist olan Tıp Fakültesi öğrencileri sisteme girerken, yollarından sapıyorlar. suçlamanın çoğu maalesef sistemde. her şey parayla ilgili değil, ama herkes işi için ödeme yapmak istiyor. madenci alır, ben de onun işi için alırım.hükümet bu ülkede doktor bırakmamaya yemin etti. 7500-9000 vergi dilimine göre aliyo, bu ülkede uzman bir doktor. iadeler yıllarca verilmez veya çok küçük verilir, bekçi para almak için birkaç parçadır. tüm doktorların neden Almanca dersleri aldığını hiç merak ettiniz mi? Hacettepe dışında Oss’deki her tıp Fakültesini kazanabildim ve bugün ona baktığımda en iyi karar doktor olmamaktı. Bu ülkedeki ortalama mühendisimle doktorlardan 2 kat daha fazla kazanıyorum, AQ’M nedir? bu sadece parayla ilgili değil, pek çok problemle ilgili, bu insanların durumuyla ilgili. Uzun zamandır yazıyorum ve eğer böyle giderse, çok yakın bir gelecekte güvenebileceğiniz nitelikli bir doktor bulamazsınız.
mühendislerin doktorlardan daha fazla kazandıklarını kanıtlamaya çalıştıkları bir başlık, programcıların egosunu tatmin eder. Düzenleme: özellikle buradaki yorumlara bakın, kendilerini eğitimli ilan edenler, acil serviste doktorları döven eğitimsiz çubuklardan farklı değildir
Arkadaşını çok iyi anlıyorum. 2 günde 1000 hastaya baktığımız günler vardı. ayda 12 nöbet geçirdiğim zamanlar vardı. Hiçbirinin benim için zor olmadığını söyledim. ama insanlar için, bizi köleleri olarak görmek en acı verici şeydir. normalde, acil servis öğle yemeği molası vermez. fırsatın olursa, yiyebilirsin. çoğu zaman, acı içinde hasta görünüyorsun. çünkü iki dakikalığına odada olmazsan doğrudan şikayette bulunacaksın. işinizi yaparken hanginiz ac çalıştı? tuvalete gitmeye bile korkuyor.hanginizin istifa etmesi yasaklandı?kimse bizi övmenizi beklemiyor, ancak durumumuzu anlayın. çoğumuz hayatımızdan bıktık.
haftada 36 saat çalışamayan insanlar 36 saat nöbet tutan adamı sallıyor, bu yüzden yapma. o zaman kimse doktor değil. napca sen misin ? koşulları iyileştirmek yerine bunu yapmamak ne kadar mantıklı? baban bu kadar aptal olmayı nereden öğrendi ?

About admin

Check Also

tüm memurlar bu yıpratmanın bir payına sahip

doktorun düşmanlarını mutlu eden bir kelime. bu başlık altında aldıkları zevki zaten yansıttılar. bu doktorların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir