saygın insanlara faydalı olabileceğim

yıllardır okuduğumdan beri oku. Akranlarım seyahat ederken ilkokulda, lisede, kolejde oturdum ve çalıştım. OKs ygs Lys komiteleri tus Üniversitesi’ndeki sözlü sınavlarda önüme koyduğum her sınavı başarıyla geçtim. Her zaman bir doktor olmak istedim. gözlerimde, saygın insanlara faydalı olabileceğim kutsal bir meslekti. Sonunda başardım. 1 yıllık Acil Tıp deneyiminden sonra istifa ettim. 1 yıl boyunca sabah 8 ve akşam 10’da kütüphaneye gittim, Tusa’ya hazırlandım ve sonunda uzmanlık eğitimime başladım. 27 yaşında.

Her zaman dostça ve saygılı olmaya çalıştım. Hastalara ailemin kardeşlerime davranmasını istediğim şekilde davrandım. Buna karşılık, hakaret edildim, sarhoş bir hasta tarafından dövüldüm, zeytin toplamak için bir rapor talep eden memura bir rapor yazmadığımdan şikayet ettim, savunmam istendi, defalarca ölümle tehdit edildi, mobinge gitti ve onları deneyimlediğimde, sık sık 2-3 saat uyku ile 36 saat boyunca nöbet tuttum. Şikayet etmedim. Tanrı sizi korusun doktor, günümün iyi geçmesi için yeterliydi.

Ayda 8 nöbet geçirdim, 24 saat çalıştım ve ertesi gün çalışmaya devam ettim. Gece 1-2 saat uyuyabilseydim kendimi şanslı hissederdim.

aylık maaşım geri ödeme de dahil olmak üzere 7.000 sterlin. babam polisten 7200 pound alıyor. kuzenim, bir lise mezunu, geçen yıl sözleşmeli ve £ 8,500 aldı. tanrıya şükür açtım ve Aç olmadığımı söyledim.

ilk başta yurtlarda otellerde kaldım. süreç uzadıkça ailemi eve gönderdim ve yalnız yaşamaya başladım. Corona servisine atandım ya da olumlu olma korkusuyla aylarca işten işe gittim ve arkadaşlarımdan herhangi biriyle yüz yüze görüşemedim.

Her zaman kıçımı kırdım çünkü mesleğimi o kadar çok seviyorum ki insanlara yardım etmekten zevk alıyorum. Geçen haftaya kadar her türlü zorluk yaşadım.

yaşlı bir teyze, bir ay önce ameliyat olan bir hastaya ultrason yaparken kapıdan içeri girdi. Bayan, dışarı çıkın, hastanız müsait değil, bekleyin, onu arayacağım dedim. Bir buçuk saat bekledim.hastane hiçbir yere gitmeyeceğimi böyle söyledi. Çık dedim, yoksa güvenliği ararım. Eğer ararsanız, onu arayın, hepinize Lanet olsun, ve o gitti. O kadar kötü hissettim ki gözlerimden akan gözyaşlarını durduramadım. belki de pek çok insan için umursamamam gereken önemsiz bir kelimedir, ama benim için son damla oldu. o anda mesleğime, kendime, ülkemize, insanlığa olan inancımı kaybettim. Bir gün izin aldım, eve gittim. ve şimdi ne yapacağımı bilmeden günlerdir kendimi sorguluyorum. bütün bu çaba ve çaba ne için?

düzenleme: birçok destek mesajı aldım. teşekkür ederim. Birkaç şeyi açıklamak zorunda kaldım. bütün bunlar katlanılabilir. asıl korkum kötü bir insan olmak. doktorlar olarak, hastalar şikayet ettiğinde yüzümüze bile bakmadıklarını söylediler.

ne kadar mücadele etsem de, ne kadar sabır söylesem de, yaşamak için enerji kaybediyorum. İşimden en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyorum, ancak 2 saat uyku ile 36 saat çalışmak nasıl mümkün olabilir? şikayetinizin ne olduğunu, yemin eden hastadan sonra gülümseyen bir yüzle bir sonraki hastayı geçmek için nasıl söyleyebilirim? Her şeyden önce, iyi bir insan olmaya çalışıyorum, ama hayat enerjim tükeniyor.
Bunu diğer yazarlarımla paylaşmak istedim. önceliğim para yok, otorite yok, rahat bir yaşam yok. sadece iyi bir insan olmak. Bunu iyi bir doktor olarak ve insanlara yardım ederek yapmaya çalışıyorum.

benim gibi birçok doktor arkadaşlarımla aynı durumda. birçok profesyonel grup bile benzer sorunlardan muzdariptir. sabırlı olalım, bir çözüm bulmaya çalışalım, buna katlanalım deme. kötülüğü sona erdiremeyiz, ama iyiyi çoğaltabiliriz.

About admin

Check Also

vatanını en çok seven ve görevini en iyi yapan kişi

bu mesajdaki destekleri için diğer yazarlarınıza teşekkür ederiz. Benimle olduğun için mutluyum. Elimden geldiğince cevap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir