onu ortadan kaldırın. bunun yerine

Fenerbahçe diyenler de var, ama sürekli ileri geri gidiyorsanız, Fenerbahçe’de yaşamak oldukça zor. marinaya bakan yüksek katlı bir eviniz yoksa, onu ortadan kaldırın. bunun yerine, Deniz Feneri daha merkezi ve daha sakin kalır.
Anadolu yakasında doğup büyüyen biri olarak, ilçenin adını söyleyerek işinizi bırakamayacağınızı söyleyebilirim. “tabii ki üsküdar, konu bir kilit” gibi şeyler yazanları ciddiye almayın, Üsküdar’ın üst mahallelerinde kıçınızı kesecekler.

kadıköy ilçesinin çoğu, birkaç büyük sıkıntılı ilçe hariç, yaşam için uygundur, ancak pahalı ve çok pahalıdır. burada örnek olarak kozyatağı, caddebostan, suadiye, Fener yolu, yeni binaların çoğunluğunu karşılayamayacak.

maltepe mali açıdan daha uygun olsa da, heterojenlik çok yüksek olsa da, mahalleden mahalleye bir boşluk oluşuyor. Maltepe’deki uygun İlçe Sayısı da Kadıköy’den oldukça azdır.

Maltepe’nin doğusuna bile gitmiyorum. kuzeydoğuya doğru her adım sizi Mordor’a yaklaştırıyor.

Kadıköy, fikirtepe ve dumlupınar mahallelerinde yaşamıyor. fikirtepe şu anda kentsel dönüşümden geçiyor ve bittiğinde ilçenin en pahalı ilçelerinden biri olacak, ancak gecekondu haline gelmeden önce hala bir şantiye.

Altıntepe, küçükyalı, idealtepe Maltepe’de iyi. Çınar ilçesi çomar ilçesidir. altayçeşme, feyzullah ve yalı mahalleleri genelde fena değil. E5’in üzerine çıktığınızda, demografi çok değişir ve gerçekleşmeyecek bir tutarlılık haline gelir. özellikle şu anda burada olan basibuk’un asırlık banliyösünde, Nish Adaları ve narcity gibi birçok büyük lüks site var, ancak kelimenin tam anlamıyla dağın tepesindeler ve mahalleye dahil olmayan kendi ekosistemlerine sahipler.

Üsküdar’da, kıyı şeridi hariç, kuzeye doğru hareket ettikçe yaşanabilirlik azalır. Üsküdar’ın gerçekten Üsküdar olduğu yerde, evler ateşin fiyatıdır.

ataşehir, genel olarak yaşamak zorunda kalırsanız yaşanabilecek sevimsiz bir ilçedir. bu incelikle ilgili değil, ilçe sevimsiz. Ataşehir, AKP’nin kurnaz oyunları ve Ümraniye’nin banliyölerini oraya bağlayarak Ataşehir’i kazanma çabaları nedeniyle Doğu ve Batı Ataşehir ayrımına da sahiptir (ki bu kazanmadılar). her iki tarafın da lüks ve banliyö mahalleleri var. ancak Doğu ataşehir, orijinal Ataşehir’dir ve daha oturmuş bir yapıya ve insan yapısına sahiptir.
ümraniye, kartal, pendik gibi ilçelerin alayları alt kültür katmanlarıdır. kartalın kıyı kısımlarını hariç tutabiliriz, ancak Pendik ve Ümraniye’nin kurtarılması yoktur.

öte yandan tuzla, bunlardan biraz farklıdır ve kıyı şeridi, genellikle iyi olduğunda kuzeye doğru hareket ettikçe texasized hale gelir.

Kuzeydeki Sancaktepe, çekmeköy gibi yerleri bilmiyorum, oraya girmeyeceğim.

Bu arada, İstanbul’da lüks ve yaşanabilir yerler de en büyük deprem riskine sahip alanlar, benim de dahil olmak üzere herkesin “yaşanabilir” dediği alanların büyük çoğunluğu E5’in altında ve deprem riski yüksek alanlar.havaalanına bakan yanlarda siteler var. kiralar o kadar da çılgınca değil. her bütçeye uygun bir ev var. her ikisi de havaalanına yakın, toplu taşıma araçlarına yakın, metroya geliyor. Tuz ile 15 dakika.

Viaport alışveriş merkezinin yakın olduğunu söylerseniz, kalabalık desen bi Kadıköy değil.Çok param var, sokağa yaklaşıyorum, siteye değil, daireye, ama buna lüks diyorsanız, Kadıköy’ün herhangi bir Mahallesi caddenin etrafında dizilir.

deniz sokaklarının dar olduğunu söylerseniz, trafik sorunu biraz nostaljiktir, Üsküdar’ın ünlü bölgeleri.

Daha önce fatih ve Bayrampaşa’da yaşamış biri olarak kesinlikle Anadolu yakasını Avrupa yakasına tercih ediyorum. ancak beklentiler ve koşullar çok önemlidir

About admin

Check Also

vatanını en çok seven ve görevini en iyi yapan kişi

bu mesajdaki destekleri için diğer yazarlarınıza teşekkür ederiz. Benimle olduğun için mutluyum. Elimden geldiğince cevap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir