maaşınız zaten benim vergimle ödeniyor

ne yazık ki, bu ülkedeki en güvenilir meslek tıp ve en nefret edilen meslektir. Hiç söyleyerek mesleğini bırakmayı bir doktor duymuştum, “onun maaşı daha fazla veya daha az.” ne devletten ne de vatandaştan emeğinin ödülünü ruhsal olarak alamayacakları zaman mesleği terk ediyorlar. bu ülkede, eminim ki hiçbir öğretmen, polis, inşaat işçisi, kuaför, satış temsilcisi odadan gelmeyecek ve ” lanet olsun, maaşınız zaten benim vergimle ödeniyor.”bire bir gidelim ve işleri nasıl ele aldıklarını görelim. bu olursa, sadece zavallı doktorlara olur. çünkü sağlıkta reform yaptıklarını düşünenler onu bu topluluğa attı. son sözüm doktora hakaret edenlere; hiçbir şeye saygı duymuyorsanız, adamın okuduğu okula, verdiği işe, hasta olmanız ve acil servise gelmeniz durumunda geçirdiği nöbetlere, insan hayatına dokunan ellere, zihnine saygı duymasına izin verin. egosu vardı. will, elbette. eğer o doktordan hoşlanmıyorsan, kalk ve başka bir doktora git. ama bana hakaret etmiyorsun. bu kapılarda bir köpek gibi beklemenizi ve saatlerce beklemenizi sağlayan doktor değil, onu 5 dakika içinde muayene etmenizi sağlayan hastadır tependekiler.biz ve biz mühendisiz, Evet, asgari ücreti ödemek için aptal olanların zihinlerini sevmeme izin verin. İTÜ ODTÜ boğaziçi mezunu bi mühendis 2 3 yıl sonra 6.5’i 7nin altına almıyor. daha ne. bunlar başarı sırası bir doktora eşdeğer olan adamlar. 100 bin kez bir Sütçü imam unide olarak mühendislik eğitimi aldınız, kendinizi bu grupla karşılaştırıyorsunuz. artık para bastığınıza göre, herkes bir mühendis, önemli olan sizin çalıştığınız yer.
aslında, bu sorun her meslekte var. bu, nispeten saygı duyulması gereken önemli mesleklerin en büyük sorunudur. hakim, savcı, doktor, avukat (Evet, akp döneminde ayağa kalkmasına rağmen; avukat)… onlar saygıyı hak eden ve egoyu yükselten mesleklerdir. bu mesleklerde ego-özgür olmak çok zordur, çünkü milletimiz bir öpücük ve saygıyı hizmetçi olmaya eşdeğer olarak görür. bu unvanı taşıyan doktor arkadaşımıza egosunu bastırmaya çalıştığı için tebrikler.

bir başka konu da halkımızın saygısı/saygısızlığı ile ilgili kafa karışıklığıdır. saygın bir yerdeyseniz ve diğer kişiyi bir erkeğin pozisyonuna koyarak güzel ve kibarca iletişim kurmaya çalışırsanız, diğer kişiyi gerçekten bir erkek olduğunuzu ve sizin için saygısızlığı hak ettiğinizi düşünürsünüz.

ona bir insan gibi davrandığı için cahil teyzeye saygısızlık etti, kibarca onu uyarmaya teşvik etti. ama bağırdı, aradı ve dedi ki, ” Çık dışarı, kör müsün? Hasta oldum. çık dışarı!”Eğer onu kovsaydın, kuyruğunu kıstırdı ve köşede sakince beklerdi.

çözüm, nabzına göre şerbet vermektir. otur, konuş, kibarca. ne kadar kültürlü bir insan olduğunu biliyor. cahil, kelimeleri anlamıyor, nasıl konuşulacağını bilmiyorsa, köy hayatını şehre taşımak isteyen amip hak ettiği şekilde cevaplanır, kişi korktuğu ve korktuğu kişiye tam olarak dönüşmez. tam anlamıyla dönmüyor.doktor olmamama rağmen, anlıyorum. lise mezunlarının bakıcı olduğu ve doktora yakın maaş aldığı bir ülkede, AKP’nin gençlik kolları Başkanı tarafından bir spor Fakültesi mezunu torpido öğretim görevlisi haline getirilir ve sizinle aynı maaşı alır, şimdi sizin gibi tıp okuyan insanları harcamak normal hale gelir.

şimdi doktora mezunlarının işsiz olduğu bir ülkeyiz. İmam hatip diploması, yüksek lisans ve doktora derecelerinden daha önemli hale geldi. ücret adaleti yerinde. uzak görüşlü insanlar, ülkenin asla iyi bir yere gitmediğini çok iyi biliyorlar. place.it vasat bir nimet takımı. bu dönemde bile, adam çok aptal, yani covid movid ve memur özel sektörde 3 ay sürmeyeceğini söylüyor. bunu doktora söylüyor. o kadar aptal ki, içinde bulunduğumuz durumu analiz etmeye bile çalışmadı, sadece popüler ‘memur Aşağı’ fikriyle çuvalladı. bu fikir berbat mı? bir fare var, hepsi bu.

bir dereceye sahip en vasat kişi bile memleketini terk etmek için kıçını kırar. devam edin, bu tür dohktorlar çok para kazanıyor, oooo memur hastaneye yatış, buna sizin için uygun olmayan bir meslek diyorlar. doktorlar şaka yapıyor. ülkedeki en zeki insanlar dünyayı doktor olarak harcıyor. yarın, bu beyinler ülkeyi terk ettiğinde, aşağılık vücudunu kim tedavi edecek? bir Afgan doktorunu transfer mi ediyorsun? Suriyeliler denklik alacak mı?

vasat bir lanet. kimse ağzını açmıyor ve ülkedeki adaletsizlikler hakkında konuşmuyor. ama eğitimli bir adam size sorunlarını anlattığında, sıraya girerler. fikir sicmaya.

About admin

Check Also

tüm memurlar bu yıpratmanın bir payına sahip

doktorun düşmanlarını mutlu eden bir kelime. bu başlık altında aldıkları zevki zaten yansıttılar. bu doktorların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir