hatırlayabildiğim kadar çok yıldır okuyorum

tüm doktor Arkadaşlarım ve tanıdıklarım mutsuz, umutsuz ve bitkin. şimdi hepsi alternatif bir mesleğe kapıyı açmaya çalışıyorlar. kim bir pasta şefi olmayı düşünüyor, kim bir çiçekçi dükkanı açmak istiyor, ya da kim babasının bakkal çalıştırmak istiyor?..üniversite yıllarından sonra, ilk 1000’e girdiği ve tıp okuduğu elektronik Mühendisliğinden ayrılmaya karar verdi. okudu. yıllar geçti ve şimdi tek söylediği benim. head.my korkarım çay. bu insanları böyle yapmak için ne yaptık? Sana ne yaptığını söylüyorum. dövdük, bağırdık, hakaret ettik, bize hakaret ettiklerini düşündük ve Akalın alishan gibi öfkemizi onlardan aldık. bizim gibi insanların aldığı parayı sindirdiğimizde (akalin ve Alishan grubu Sadece örnekleme için kullanıldı), bu değerli çocukların aldığı üç kuruştan fazla gördük. Uykusuz 72 saat boyunca nöbet tuttuk ve onu serviste nakavt ettik. bize bir torpido ver, hastamızı ileri götür, yoksa sana bir şey yapmakla tehdit ederiz. şimdi, bu insanlardan şifa bekliyorsunuz, Eğer bana kalmış olsaydı, uzun bir süre beklerdiniz, ama unvanı yeniden açan doktor, şefkatli, gülümseyen yüz işini tatlı bir kelimeyle yapmaya devam etti. bu, Allah’ın kabul edeceği bir vaattir, ancak onun için alınmazdır, yapılanların makyajı.

ama bütün bunları neden yazdım? bir ülke, halkına, topraklarına, taşlarına, havasına, suyuna iyi olmayan bir doktora iyi olurdu. tabii ki not.an ” hatırlayabildiğim kadar çok yıldır okuyorum.”
işini yapan eğitimli bir doktor, mühendis, eğitimci, teknisyen kadar komik bir şey yoktur; gelişmelerin, gereksinimlerin çok hızlı değişebileceği bir çağda, kendimi sürekli geliştirmeli ve işimi yapmak için aptal olduğumu söylemeliyim.

mealen; keşke bu dünyaya bir bitki olarak gelseydim, o zaman işim sadece güneşe doğru hafifçe dönmek olurdu ve sürekli okumak zorunda kalmazdım.Evet, arkadaş her anlamda haklı. ama eksik bir şeyler var. işsiz olma konusunda endişeli değil.

bu endişe, özel sektörde 1 gün geçirirseniz, sabah ve akşam doktor olmanız için dua edeceğinizdir.

Evet, az para kazanıyorsun, hak ettiğin gibi değil. ama siz ve meslektaşlarınız her zaman durumlarından endişe duyuyorsunuz. Yani, başkalarına ne olursa olsun, maaşları zirveye çıkıyor.

ve hizmet ettiğiniz kesim buradaki arkadaşlar değil. çoğu yılda bir kez doktora bile gitmez.

Demek istediğim, toplumun eğitimli, üreten, çalışan kesimi tarafından neden ezildiğimizi, neden yaşamak için yaşadığımızı söylüyorsanız, omuz omuza ve savaşalım. ancak, doktor, onun maaşı olduğunu söyleseniz bile, zaten intiharın eşiğinde olan insanlar size tepki verecektir.eğer akıllıysan, bu ülkede yarı vahşi sopalarla doktor olamazsın. Bunu genç doktorlar için söylüyorum. 40 yaş ve üstü doktorlar deneyim kazandı ve yaşamları inşa etti. ancak 25 ila 40 yaşları arasındaki genç doktorlarımız tarağı alabilir ve en iyi koşulları sunan ülkeye göç edebilir. hayatın senin seçimin ve bilerek kötü seçimler yapma.İnsanların 17 yaşında olduğu bir ülkede yaşıyoruz, ne istediklerini bile bilmedikleri bir yaşta, sınavla bir meslek seçiyorlar, seçmek zorundalar. Bence mesleğinden pişman olmayan çok az insan var. umutsuzluk, mutsuzluk içinde kıvranıyoruz.
Uzun süre yazmayacağımı düşündüm, ama “Lanet olsun, bu doktorlar ağlıyor” diyen aptallara bir iki kelime söylemenin zamanı geldi.”‘

bir noktada, kesinlikle hastanede sona erecek. bu yüzden doktorun maaşı seni ilgilendirir. sebebi hakkında. bu kadar uzun süre çalışan bir kişinin devlet tarafından maddi olarak ödenemeyeceğini ve yaşının ve unvanının belirli bir seviyeye ulaştığını düşünüyor musunuz? Evet, biliyor muydun? ofis açılır. ve yıllarca çaldığı doğumla seni oraya sokmayacak mı?

şu anda, Çoğu öğretmen sadece hastanede kendi hastalarına bakıyor ve onları kendi uygulamalarına yönlendiriyor. ve bunu bir öpücükle ödeyemezsin. devlet doktoru maddi ve manevi olarak beslerse, bu insanlar işten ayrılmayı ve hastalara geç bakmayı seçmezler ve sağlık hizmeti topluma yayılır.

About admin

Check Also

saygın insanlara faydalı olabileceğim

yıllardır okuduğumdan beri oku. Akranlarım seyahat ederken ilkokulda, lisede, kolejde oturdum ve çalıştım. OKs ygs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir