doktorların yaptığı ek çalışmaları ekleyeceksiniz

bir matematik öğretmeninin 6.000 £ ‘ luk bir maaş alması 25 yıl sürer. 6000 lira maaş nerede. ve herkes özel ders için sıraya girmiyor. özel derslerde kendini geliştiren öğretmenlerin sayısı çok azdır. ayda 8500 alan matematik öğretmenleri çok, çok azdır. daha fazla yer yok, ama”öğretmenler” diyerek genellemek çok yanlış.”ayrıca, öğretmenlerin yaptığı ek çalışmaları ekleyecekseniz, doktorların yaptığı ek çalışmaları ekleyeceksiniz. özel bir uygulama açan ve elden ele para ile çalışan bir doktor, 15 dakikalık bir muayene için 300-500 £ alır. ders ekliyorsanız, bunu ekliyorsunuz demektir.buna ilaç şirketlerinden aldıkları parayı masanın altına ekleyelim. yani, doktorun hesabı aşağıdaki gibi olacaktır:
10 yıldır öğretmenim ve bu Ocak ayında maaşım 5,100 £ idi. Muhtemelen 5 ay içinde vergi dairesinde olacağım ve 4850 £ gibi düşecek. her okuldaki her öğretmen için ek sınıflar da mevcut değildir. bir çakal olduğumda ve matematikten ekstra bir ders örneği eklediğimde, ancak her öğretmen kapıdan kapıya ve derslere gitmez. beyin sarsıntısı şapkası. Sıfır otur…
doktorların öğretmen düşmanlığı ile çok az para kazandığını açıklamaya çalışıyor; Tamam, doktorlar emeği ile çok az para kazanıyorlar, ama ” Matematik öğretmeni olmak kolay mı?”bu, yazarın omuzlarını kapmak ve sallamak istediğim ifadedir. Ona kaç tane 7×8 olduğunu sorarsanız, bilmeyecek, matematik öğretmeninin ne kazandığını anlayacaktır. biriyle aynı fikirde olmanız, bir başkasına haksızlık ettiğiniz anlamına gelmez. insanlar olun. ya da lütfen. bu kadar zor mu?!
bu sizi rahatsız ediyorsa, sınav ekonomisine katkıda bulunmayın. Ben bir elektrik öğretmeniyim ve kimse bir meslek öğrenmek için benden özel ders talep etmiyor. yks derslerine bakarsanız, öğretmeyen öğretmen sayısının öğretenlerden daha büyük olduğunu görebilirsiniz.
ülke genelinde adaletsizlik diz çökerken, insanlar haklı veya haksız nedenlerle birbirlerinin ücretlerine bakmaya başladılar. bu ülke çok yazık. bu ülkenin şartları altında 8 bin tl alan öğretmene yazık. bu kadar çok ya da daha fazlasını alan doktora yazık. asgari ücretli işçiye yazıklar olsun. çok küçük bir azınlık hariç, tüm vatandaşa yazık. gelecekte bir bordro üzerinde çalışan ve çalışan gelecek nesiller için üzücü ve birisinin yolsuzlukla zengin olduğu açık artırmalar için cebinden ödeyecek.
doktorun maaşının çoğu döner fonlardır. döner sermaye çoğu yerde 0 tl ise, başlıktaki hesap çok yanlış değildir.

öğretmenlerin tam maaş aldıkları göz önüne alındığında, yani £ 5,000, saatte kazanç, haftada ortalama 15 saat için ayda 60 saate kıyasla 83 £ ‘ dur.

pratisyen hekimin 160 saatlik aylık maaşı 6,500 tl. saatte £ 40 kazanç

uzman doktorun ayda 160 saate karşı aylık maaşı 8500 £ ‘ dır. saat başına kazanç £ 53

Tekrar ediyorum, çoğu hastanede döner sermaye 0 dolar. 7-8 bin tl kazanan bir öğretmenin yanı sıra 10-11 bin tl kazanan bir doktor var. Hesaplamayı ortalama maaşlara dayandırdım.kamu görevlisi öğretmenlerin özel ders vermesine izin verilmez. vermek istemesine rağmen, öğrenci yok çünkü öyle, binde biri. hadi ama, öğrenci buldu. ve öğrenim ücreti 150 değil. 50’ye ver, giy. head.it sorgulamamız gereken şey, bir öğretmenin veya başka bir mesleğin insanca nasıl çalışması ve insanca kazanması gerektiği değil, çok çalışan ve daha az kazanan mesleklerin nasıl gelişeceği olmalıdır.

doktorlar çok çalışamaz ve hak ettikleri şeyi kazanamazlarsa, onu başka bir meslekle karşılaştırmak ve küçümsemek doğru değildir. doğru olan, durumlarını nasıl düzeltebileceğimiz olmalı.

tüm meslekler için böyle olmalı. kimsenin üstüne çamur atmayalım, lütfen.

About admin

Check Also

sollama o taraftakilerin eylemini gasp eder

ama buna dayanamayan insanlar var çünkü çok net trafik kurallarını ihlal ediyorlar ve tepki veriyorlar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir