Bağdat Caddesi ile acıbadem arasında kalırdım

net Kadıköy. müziğin hala hayatta olduğu, insanların(özellikle kadınların) hala özgürce seyahat edebileceği, kalabalık ama kültür kokan huzurlu bir mahalle. Kadıköy’e yaklaşırken hala huzur ve heyecan hissediyorum. Ümraniye’de doğan bir genç olarak, bu normaldir. okuldan kaçıyorsun, zıplıyorsun, Kadıköy’desin. aklını uçuracaksın, hop, modaya uygun bir plajdasın. müzik yapacaksın, grubunla Hop Kadıköy’desin. aralarında yarım saat var, ama farklı dünyalar, kavramlar.
10-15 yıl öncesine kadar Bağdat Caddesi ile acıbadem arasında kalırdım. ancak kentsel dönüşüm bahanesiyle Bağdat Caddesi’nde 3-4 katlı evler yerine 15 katlı evler inşa edildi. hem mahal culturelenin kültürü yok olmuş hem de çok kalabalık.

– yüksek insan kalitesi. her mahallede her çeşit insan var, ama burada iyi bir ortalama var.
– Üsküdar uzun yıllardır akpli belediyeleri tarafından yönetilse de, ilginç bir şekilde, yüksek binalara izin verilmedi. yeni evlerin bile en fazla 4 katı var. ve diğer İlçelerde olduğu gibi, evler birbirine yapışmaz, bahçeleri vardır.
– validebag Grove
– ulaşım kolaylığı.Beylerbeyinde oturuyorum, şimdi bana para verirsen, Bostancı erenkoy Suadiye ucgenine hayatına dahil olmak istemezdim. saat 5’ten sonra arabanızla bu mahallelere giremezsiniz, güvertelere kadar kipkirm var. buna ek olarak, deprem bölgesinde 4 katlı binaları tahrip ettiler ve 12 katlı binalar inşa ettiler, bir mahalle olarak güvenli değiller, kendilerine çok düşkünler ve hatta selam veren komşularıyla yeterince antipatik.

10 yıl önce jihangir’de oturdum ve karısı gibi bir şekilde suan, arabalarını park edecek hiçbir yeri olmayan bir mahalle haline geldi, guruldama ve saygısız gençleri tamamen kaçırıldı.

Bir Vanikoide var mı bilmiyorum, ama bir gecekonduda yaşamak istiyorum, aynı anda iki köprü ve Avrupa Yakası manzarasıyla açıkça görülebilecek başka bir yer yok.

kandilli,
salacak,
Raven Favorilere göre sıralanır.moda aslında güzel, ama bir arabada olmamalı, güzel ve orada olmanıza gerek yok.
Acıbadem ulaşım ve yeşillik açısından en güzel yerlerden biridir.
ataşehir çok güzel ama arabayla 1 saat sonra Denizi gördükten sonra işten neler olduğunu anladım. Ankara ‘ da yaşıyor. ikisi de aynı şey.
sokak trafiği ya da bunun gibi bir şey, içeri ve dışarı delilik, yürüyüşe çıkamadık, bir kişi otururken çıldırdı. çalışan, aynı zamanda iyi.

istanbul yaşayacak bir yer değil arkadaşlar. evden çalışma fırsatınız varsa, izmir, seferihisar, mordoğan, dikili çevresinde yaşayın.Acıbadem arkadaşlar. 4 yıldır oturuyorum, geceleri yürümeyi seven bir insanım, ama 4 yıldır acıbade’de yürüyüşe çıktığımda fark etmeden kız ve erkeklerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olduğunu düşünüyorum.
bana göre
1-salacak (sakinliği, peyzajı, mahalle havası ve merkezi konumu nedeniyle)
2-caddebostan (sahile yakın, iyi bir mahalle olmak, mahalledeki Parklar, Avrupa yakasından gelecekseniz, plaja göre trafik, minibüs yolu, E-5 Rahat ulaşım var, caddenin gürültülü yerlerinden uzakta-caddebostan mado ve daha sonra-)
3-Fenerbahçe-kalamış (Sahil, sakin, Avrupa yakasına yakın)
4-feneryolu (yeşillik, merkezi konum, sakin)
5-Suadiye (merkez ve terbiyeli ilçe olasib bana oldukça şaşırtıcı öneriler Başlığı okuyun
ıdealtepe adlı bir örnek, 10 yıl önce, Tamam, şimdi dairenin penceresinin yanındaki dairede komşunuza bir şeyler verebilirsiniz. o kadar rezil ve yasadışı olan kentsel yenileme, binaların katlarının sayısının artması ve binaların taban alanının artması, yoldan geri çekilmek yerine, yan parseldi. berbat bir yer haline geldi. Maltepe’nin çoğu böyle. CHP, Maltepe’de AKP’yi aramıyor.
Maltepe’den uzak dur.

About admin

Check Also

bir apartmanda yaşamasının kötü olmadığı

Şu an bu görevdeyim. çalışmalarım nedeniyle 1-2 yıl içinde İstanbul’a yerleşmeyi planlıyorum. kısmi sorumluluk. Daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir