alınma ama mesleklerimizi seçiyoruz

üzücü bir durum. işte tartışılacak birkaç konu. bir meslek seçerken ne seçeriz? Ne yazık ki, çoğu doktordan benzer şikayetler duyuyorum. şikayet etmeyenler, bence, ya rahat ya da idealist. aslında, bir meslek seçerken bilinçli bir giriş yapılırsa, bu tür durumlar tüm + ve-s ile daha az ortaya çıkar çıkar.ve sadece doktorlar için değil. skor iyi olduğu için, yazılı bölümlerden birçok örnek verebilirsiniz… doktor mesleğine gelince, tarif ettiğiniz kişi iseniz, yani dostça hastalara iyi davranan biri iseniz, o zaman sizi tebrik etmek istiyorum. çünkü doktorların gülümsediğini neredeyse hiç görmedim. yine de bir gülümsemeyle girdim. alınma ama mesleklerimizi seçiyoruz. seçimdeki kilit noktaları kendi kişiliğimiz için önemsiz olarak görürsek ve onları kapatırsak, gelecekte patlayabilir ve belki de hayattan soğutabilir…. Başlıktaki kişiye de sabır diliyorum. Tüm İyi Umutlar.
aramıza hoş geldin. okulda, işimizi nasıl yapacağımızı hayal ediyoruz, ancak çalışmaya başladığımızda sistem duvarına çarpıyoruz. 12 yıldır söylenen boş kelimeleri bırakın. sadece mesleği doğru bir şekilde tanımlayanlar.
bu çok haklı bir iç döküntü girişidir. Ülkemizdeki insanlara saygı duymanın bir nimet değil, bir zorunluluk olduğunu anlamak isterim.

Bugün hastaneye gittim ve doktorların sempatik olmayan insanlarla başa çıkmanın ne kadar zor olduğuna bir kez daha tanık oldum.randevu almamasına rağmen doktor odasına giren teyze, kibarca kendini çekmeye çalışan doktor için hem doktora hem de bana saygısızlık etmek için bir an tereddüt etmedi ve bir ton söylendi.

bu, dünyanın en önemli mesleğinin üyelerine işlenen insanlığa karşı bir suçtur. life.it doktorlardan nefret etmek ya da onlara hak vermekle ilgili değil, ama bunu nasıl düzeltebiliriz? insanlar şu anda bu göç meselesinin farkında olmayabilir, ancak aslında gelecekte nitelikli doktorlar olmayacak. bu parayla ilgili değil. Kardeşimin her 3 cümlesinden 2’si şöyle diyor: “kardeşim, neden Almanca öğrenmiyorsun?’gitmek için bir lisansımız var, belki de diğer profesyonel gruplardan daha kolay ve daha sistematik. ve göz gider. kalacak parası olan herkes.

beklenen övgü dalkavukluk değildir, sadece bizden nefret etmeyin, bizi dövmeyin, bizi öldürmeyin. Bunu 2000’den önce hastalara kök salmış doktorlara olan öfkeleri yüzünden mi yapıyorlar bilmiyorum.eğer söylersem, beni etkilemez, eğer susarsam, kalp bunu kabul etmez.
hepimiz aynı durumdayız, pişmanlıkla doluyuz.
Kamu baskısı ve yüksek puanlar değil, hayali bir bölüm, mühendislik yazacak olanlar, ya da daha doğrusu bu kıskançlık, bunu her zaman söylüyorum. Birinci veya ikinci sınıfta cesur olduğum ve bölümden ayrılmadığım için kendime hala kızgınım.kardeşim, ne dersen de haklısın. sadece iki ay önce, sevgili bir arkadaşım karısı bir hemşire ile İngiltere’ye yerleşti. Mart ayında aynı ülkede iki arkadaş daha göreceğim. beyin göçü olmasını istemiyorsak, yetiştirdiğimiz Bu parlak gençlere insanca çalışabilecekleri bir ortam vermeliyiz. hiç kimse, yetenekleriyle değil, politik görüşleriyle yargılanan, paradan daha çok insan gibi muamele gördüğü bir ülkede kalmak ve çalışmak istemez. birine saygı duymayan herkes saygı görmez. ve insanımız çiğ, gerçekten öyle. sadece doktora değil, aynı zamanda onun gibi hastaneye gelen diğer hastalara ve hangi şikayetlerle saygı duymayan bencil insanlara ne öğreteceksiniz? sadece bela okumayı biliyorlar. daha sonra doktorlar iyi niyetlerini, şefkatlerini, saygılarını kaydettiklerinde ve soğuk insanlara dönüştüklerinde, insan kasapları oldular.’..

About admin

Check Also

üniversite sınav puanlarını tıp fakültesine yazıyorum

doktor olmak çok zor bir meslektir. kimse inkar edemez, ama bence bu mesleği seçmeden önce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir